Echa 1 marca… | Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Echa 1 marca…

1 marca po raz trzeci obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, patrząc przez pryzmat tych niespełna dwóch tygodni w temacie antykomunistycznego podziemia niepodległościowego działo się wiele. Liczne uroczystości, marsze pamięci, rekonstrukcje historyczne oraz inne inicjatywy dały świadectwo o narodzie i pamięci o Wyklętych, która budzi się po latach.

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce,  ronda Żołnierzy Wyklętych w Rawiczu i Puławach oraz rekonstrukcje historyczne dotyczące Żołnierzy Wyklętych w Koszalinie, Szczecinie i Toruniu, to tylko niektóre z inicjatyw podjętych przez lokalne społeczności czczące etos żołnierzy podziemia niepodległościowego w związku z obchodzonym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

Sztafeta pokoleń działa, to widać – tłumy młodych patriotów były obecne na marszach pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie, Warszawie, Szczecinie, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Częstochowie, Wrocławiu i innych miastach Polski. Poniżej udostępniamy filmiki dokumentujące nasze – polskie- patriotyczne działania z okazji 1 marca:

Pierwsze w Polsce muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce:

Rondo Żołnierzy Wyklętych w Puławach:

Rekonstrukcja w Toruniu:

Tagi: , , , ,

Napisz odpowiedź