1 marca 2013 zapal znicz Żołnierzom Wyklętym | Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2013 zapal znicz Żołnierzom Wyklętym

W przypadający w piątek Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych pamiętajmy o bohaterskich żołnierzach konspiracji niepodległościowej, którzy po oswobodzeniu się spod niemieckiego jarzma, stawili czoło sowieckiemu okupantowi i jego „polskim” poplecznikom. Pamiętajmy o tych, którzy polegli w walce z bronią w ręku, o tych, którzy nie dali się złapać żywi w ręce bezpieki, o tych, którzy bestialsko torturowani zmarli z wycieńczenia podczas przesłuchań oraz o tych, którzy zostali zamordowani w więzieniach i innych miejscach kaźni strzałem w potylicę, bądź w inny makabryczny sposób. Pamiętajmy również o tych, którzy przeżyli terror stalinowski, spędzili swą młodość w więzieniach i z piętnem „reakcjonistów” żyli poniżani przez kilkadziesiąt lat w Polsce Ludowej i w ostatnich latach odeszli na wieczną wartę – podziękujmy im za świadectwo trudnego czasu walki o Niezawisłość naszego narodu.
Dajmy dowód pamięci o Nich i w Ich święto, 1 marca zapalmy znicze na mogiłach zbiorowych, symbolicznych, pod pomnikami czy tablicami pamięci.

Niech Ci ostatni żyjący Wyklęci widząc nasze zaangażowanie będą mogli z dumą powiedzieć, że o taką Polskę i takie młode pokolenia walczyli !

Tagi: , , , , ,

2 komentarzy to 1 marca 2013 zapal znicz Żołnierzom Wyklętym

 • Michał Blajerski pisze:

  Witam,
  Z uwagi na charakter strony i jego siłę oddziaływania, podaję pod rozwagę zainicjowanie przez Państwo, akcji rozwieszania flag na 1 marca, zwłaszcza na samochodach.
  Inicjatywa ta, może wzbudzić zainteresowanie, a przez to – i jest to najistotniejsze, mieć duży walor edukacyjny,
  Pozdrawiam
  MB

 • Hades pisze:

  Oczywiście mamy to na uwadze. Stosowny wpis na stronie pojawi się na dniach ;)

 • Napisz odpowiedź